Top
 

Pozycjonowanie stron | kameel77seo Warszawa

Metody skutecznego pozycjonowania stron

Pozycjonowanie stron lub SEO to termin, który powinien znać każdy szanujący się właściciel strony www. W dużym skrócie oznacza on działania mające na celu wywindowanie witryny w wynikach wyszukiwania. Pozycjonowanie powstało wraz z rozpoczęciem działalności przez Google, dzisiejszego giganta, który zaczynał właśnie od wyszukiwarki. Sami dobrze wiemy jak ta firma się rozrosła – w swojej przebogatej ofercie świadczonych przez siebie usług Google posiada między innymi: przeglądarkę internetową Chrome, pocztę Gmail, system reklamy internetowej Google Adsense i wiele, wiele innych. W tamtych czasach w SEO (Search Engine Optimalization) wystarczyło kilka odnośników od zaufanych witryn, które prowadzą do naszej, dobrze wypełnione meta tagi i przede wszystkim Page Rank (w skrócie PR).

Jest to swoista klasyfikacja witryn wprowadzona przez Google poprzez nadanie im odpowiednich numerów, od 0 do 10. Łatwo jest się więc domyślić, że im wyższy PR tym wyższa pozycja w wynikach wyszukiwania. PR zachował się do dnia dzisiejszego jednak jego wpływ na pozycję jest praktycznie znikomy. Swoje zastosowanie znalazł on w systemach wymiany linków, które pozwalają zarobić więcej stronom z wyższym PR. Razem z rozwojem internetu, który został doceniony przez przedsiębiorców którzy dostrzegli jak wielkie korzyści może on im przynieść, rozwinęło się także samo pozycjonowanie. Teraz o wiele trudniej dostać się chociażby do pierwszej dziesiątki wyników, a żeby wskoczyć na 1 pozycję na jakieś konkurencyjne słowo kluczowe trzeba wydać sporo pieniędzy lub samodzielnie posiedzieć przy tym nawet kilka godzin dziennie. Pozycjonowanie przez właściciela serwisu odchodzi do lamusa, ponieważ zajmuje to za dużo czasu i pracy. Samo dodawanie nowych wpisów jest dosyć uciążliwe i czasochłonne a jeśli dojdzie do tego również pozycjonowanie to taki człowiek musiałby siedzieć non stop przed ekranem monitora. Dzisiaj zajmują się tym profesjonalne firmy pozycjonujące, które za odpowiednią opłatą są wstanie zapewnić ci pierwszą pozycję na niemal każdą frazę. W tym wpisie zajmiemy się właśnie tym w jaki sposób „ugryźć” to całe pozycjonowanie.

Jeśli prowadzisz swój biznes w Warszawie, gdzie rynek jest bardzo konkurencyjny, pierwszą sprawą jaką powinieneś się zająć to odpowiednia optymalizacja SEO. Przede wszystkim chodzi tu o zajęcie się wszelkimi sprawami technicznymi, związanymi z hostingiem czy kodem. Google nie patrzy przychylnym okiem na serwis, który często wyrzuca błędy. Wspominam cały czas o tej jednej wyszukiwarce, ponieważ na naszym rynku niepodzielnie panuje właśnie Google. Oprócz tego zadbaj również o linkowanie wewnętrzne, czyli linkowanie w obrębie własnej strony. Kiedy w artykule poruszasz kwestię, która była już omawiana, to żeby nie pisać dwa razy tego samego wystarczy wrzucić odnośnik. W ten sposób zaoszczędzisz czas i zatrzymasz boty dłużej na stronie co pozwoli na jej lepszą i szybszą indeksację.

Po optymalizacji przyjdzie czas na linkowanie zewnętrzne, czyli już takie „prawdziwe” pozycjonowanie. Reguła jest prosta – zdobywasz jak najwięcej linków z zaufanych, mocnych stron. Istnieją dwa sposoby linkowania zewnętrznego, które od dawien dawna stanowią temat sporny dla wielu specjalistów od SEO w Warszawie. Pierwszy sposób to zdobywanie linków na masową skalę, z obojętnie jakich witryn, według zasady „link to link”. Drugi to przedstawiony wcześniej przeze mnie, który zakłada, że liczą się przede wszystkim odnośniki z mocnych (czyli z wysokim PR), najlepiej starych domen, według zasady, że 1 link z silnej strony jest jak 1000 śmieciowych. Skąd zdobywać takie linki? Poprzez dodawanie opisów do tzw. katalogów. Dodajesz stronę, piszesz 300 znaków (lub więcej) opisujących w skrócie tę właśnie stronę, moderator akceptuje wpis (jeśli będzie w miarę poprawny i z sensem) a ty zyskujesz odnośnik. Oczywiście żeby odnośnik przekazał jakąkolwiek moc musi zostać wcześniej zaindeksowany. Tak więc dodawaj tylko do tych popularniejszych katalogów, te opustoszałe sobie odpuść. Linki możesz również zdobywać z precli, czyli czegoś w rodzaju lepszych katalogów. Tutaj wymaga się już aby artykuł miał co najmniej 1000 znaków. Jednak nie musi on opisywać twojej witryny, może to być tekst o czymś zupełnie innym, gdzie około 2 razy użyjesz swojego słowa kluczowego. Odnośniki z precli mają z reguły większą moc, ponieważ boty biorą ja za normalne blogi, a nie tak jak w przypadku katalogów za farmę linków. Na tym właśnie będzie polegało wasze pozycjonowanie przez pierwsze miesiące.

Ostatnim etapem jest budowa własnego zaplecza. Ta metoda sprawdza się najlepiej, jest jednak najbardziej czasochłonna. Polega to na założeniu kilku blogów i we wpisach na nich zawartych, linkować do strony głównej. Tym jednak zajmują się głównie profesjonalne firmy, dla których pozycjonowanie to chleb powszedni. Ty nie musisz tego robić jeśli fraza, na którą się pozycjonujesz nie jest zbyt konkurencyjna.