Top

Pozycjonowanie stron kancelarii prawnych

Czy pozycjonowanie www jest potrzebne kancelariom prawnym?

Wraz z postępem technologicznym coraz więcej branż gospodarki dostrzega potrzebę działań marketingowych w internecie. Pozycjonowanie stron www, obok kampanii płatnych, współpracy z blogerami, działań w mediach społecznościowych jest jednym z elementów marketingu mix nowej technologicznej rzeczywistości i jest to związane z tym, że konsumenci coraz częściej korzystają z internetu, aby znaleźć odpowiedź gdzie znajdą najtańszą / najlepszą / najbliższą / etc. usługę lub produkt, którą są aktualnie zainteresowani. Rewolucja w internetowym marketingu nie omija również szerokorozumianej branży prawniczej.

kameel7seo - pozycjonowanie seo kancelarii prawniczych

Coraz częściej adwokaci, radcowie, których po zmianach w dostępie do zawodu ciągle przybywa, jak również mniejsze i średnie kancelarie prawne szukają klientów. Jednym ze sposobów, by dać im o sobie znać, jest strona internetowa. Niestety dzisiaj, w internecie są już setki witryn kancelarii, więc powstaje potrzeba najwyższego lokowania danej witryny w przeglądarkach internetowych. W związku z tym, niektórzy sięgają po działania SEO (z angielskiego Search Engine Optimization), czyli takiej optymalizacji strony www, aby była możliwie najlepiej rozpoznawana przez wyszukiwarkę (np. google).

Kameel77seo to zespół osób, które są wyspecjalizowane w dostarczaniu usług optymalizacji serwisów firm prawniczych. Prawnicy i radcy prawni uzmysławiają sobie, że konkurencja kancelarii w wyszukiwarce jest bardzo duża, a liczba pozycjonujących się wciąż rośnie.
Trzeba mieć świadomość, że dzięki współpracy z doświadczonym pozycjonerem stron www proces „pięcia się” po szczeblach google jest wykonywany efektywniej, bezpieczniej i szybciej, natomiast trzeba liczyć się z okresem ok. 6-9 miesięcy, aby dotrzeć do górnej połowy upragnionej strony głównej.

Co da kancelarii pierwsza strona?

Jest to często zadawane nam pytanie. Odpowiedź jest prosta – przy dobrym wypozycjonowaniu strony można zyskać 100-800 odwiedzin miesięcznie z wyszukiwarki, w zależności od wielkości miasta/dzielnicy oraz specjalizacji danej kancelarii. Zazwyczaj są to bardzo wartościowe wizyty, ponieważ stronę odwiedzają użytkownicy lokalni, którzy szukają konkretnej pomocy i wpisują w google.pl przykładowo „radca prawny Warszawa” lub „kancelaria prawna Wrocław”, „kancelaria prawo rodzinne”.

kameel77seo - wyniki wyszukiwania google prawnicy

Czy pierwsza strona wystarczy?

To również znajduje się w standardowym wachlarzu pytań, na które odpowiadamy. Pierwszą stronę w wyszukiwarce można przyrównać do lokalizacji sklepu przy ruchliwej ulicy, albo budki z lodami na Monciaku. Jesteśmy widoczni. Drugą rzeczą, na którą uwagę zwraca potencjalny klient jest oferta. W przypadku strony internetowej ofertą jest: treść, schludna szata graficzna, czytelna nawigacja w serwisie. A wszystko w zgodzie z indentyfikacją wizualną oraz strategią komunikacyjną/wizerunkową firmy prawniczej lub prawnika, który jednoosobowo prowadzi działalność. Ponadto, działania seo powinny uzupełniać inne posunięcia marketingowe budujące wizerunek kancelarii.

Słowa kluczowe w pozycjonowaniu stron www

Słowa kluczowe to inaczej frazy, które użytkownicy wpisują w wyszukiwarkach, a ich odpowiedni wybór jest bardzo ważny. Nie należy demonizować procesu dobory tych fraz (niektóre agencje opierają się tylko na analitycznych narzędziach, które generują dużo danych). Nasze doświadczenie pokazuje, że najważniejszy jest tutaj zdrowy rozsądek, znajomość własnego biznesu, trochę empatii i postawienie się po stronie szukającego danej usługi prawnej oraz dostosowanie do kontekstu danego serwisu. Dopiero po tym sprawdzamy, czy nasza hipoteza (że tak właśnie ludzie szukają) jest weryfikowany dodatkowymi narzędziami.

Wierzymy w pozycjonowanie SEO

Uważamy, że zwiększanie ruchu na stronie każdej firmy jest warte inwestycji, jeśli wiadomo, jak ten ruch wykorzystać (czyli zadbać o jakość i czytelność swojej oferty, o czym pisaliśmy wyżej). Zazwyczaj szewc bez butów chodzi, ale jeśli nie zadbalibyśmy o nasze buty, to najprawdopodobniej nie moglibyśmy Ci przekazać tego wszystkiego, bo nie byłbyś w stanie nas znaleźć.

To właśnie chcemy zaproponować Twojej kancelarii. Oferujemy Ci usługi, dzięki którym:

  • zwiększysz ruch w ramach swojego serwisu dzięki pozycjonowaniu Twojego serwisu,
  • ubierzesz w czytelne i zgrabne słowa swoją ofertę,
  • nawigacja na Twojej stronie internetowej będzie czytelniejsza.

Decyzja o wyborze naszej oferty leży w Twoich rękach i to Ty najlepiej jesteś w stanie ocenić, czy zwiększenie telefonów od zainteresowanych osób może przełożyć się na zwiększenie Twoich przychodów. Ze swojej strony zachęcamy Cię do wypełnienia FORMULARZA, w którym zadamy Ci parę pytań odnośnie Twoich oczekiwań, Twojego serwisu www i na tej podstawie przedstawimy Ci BEZPŁATNĄ analizę aktualnego serwisu www na tle konkurencji powiemy Ci jakiego rodzaju kroki warto podjąć, aby zostawić konkurencję w tyle.